Kreativt skrivekurs - 28. og 29. mars 2026

Ord gjennom sorg
- skrivekurs for etterlatte (uansett årsak til død).
Kunne du tenke deg å sette av en helg til å skrive? Få anledning til å uttrykke det du har på hjertet?
Ønsker du å lære mer om hvordan du kan få skriveflyt og
sortere tanker og følelser gjennom ord?
28. og 29. mars inviterer Lillebrors minne – stiftelsen med omsorg for etterlatte, til et kreativt skrivekurs med forfatter og skrivecoach Siw C. Christiansen og nestleder Kristin S. Tvervåg.
Sted: «Murhuset» i Ullerudveien 24, 1443 Drøbak.
Kurset passer både for de som har skrevet litt og de som har skrevet mye.
Du blir én av maks 8 deltagere.
Dere får kreative igangsettere hvor du skriver om det du har på hjertet der og da. Erfaringsmessig vil oppgavene ha en terapeutisk effekt, og det er rom for både tårer og latter i en trygg atmosfære.
Det er opp til deg hvor mye du vil dele og hva du vil ha ut av kurset.
Noen ønsker å være med for å skrive, bearbeide og bli klokere på seg selv. Andre ønsker å lage en diktsamling, skrive korte fortellinger eller å skrive en hel bok. Du vil få den tilbakemeldingen og støtten som du trenger ut fra dine behov og ønsker.
Kurset retter seg mot voksne og har en nedre aldersgrense på 18 år.
PROGRAM:
Lørdag 28.3 11:00-17:00
Skriveverksted med pauser etter behov + lunsj.
Søndag 29.3 10:00-16:00.
Skriveverksted med pauser etter behov + lunsj.
UTSTYR OG SPESIELLE BEHOV
Du har med deg penn og papir, eventuelt en datamaskin å skrive på.
Har du utfordringer med å skrive eller lese – som for eksempel dysleksi, går det greit å jobbe på maskin. Snakk gjerne med kurslederen om dette før dere starter slik at hun kan ta nødvendige hensyn.
Har du andre utfordringer som Siw eller Kristin bør vite om, er det fint om du tar kontakt i forkant med en av oss.
Om kursleder Siw og medhjelper Kristin:
Forfatter og Skrivecoach Siw C. Christiansen har holdt skrivekurs i en årrekke for folk i alle aldre og ulike situasjoner. Hun er pedagog og har blant annet forfatterutdanning.
Siw har skrevet flere sanger hvor sorg og savn er hovedtema. Her finner du to av sangene: Sorg og Vår siste sang
Selv om Siw elsker å skrive og synge triste sanger, sitter latteren løst. Hun bruker ofte humor som virkemiddel – både i samtaler, kurs og i tekster. Her er en litt muntrere sang – Hus med sjøutsikt
Kristin
Kristin er mamma til 3 voksne døtre, hvorav den ene tvillingen ble født med en kompleks hjertefeil. Jeg fant tidlig ut verdien og effekten av å dele / lytte til andre i lignende situasjon. Jeg tør påstå at ikke en psykolog i verden kunne ha hjulpet meg bedre enn likesinnede. I de senere årene har jeg i tillegg funnet stor nytteverdi i å kombinere samtaler med skriving. Det å "skrive av seg" vonde følelser, tanker og bekymringer gjør vondt, men samtidig så inderlig godt. Å få sette ord på det, både skriftlig og muntlig, er en unik kombinasjon. Anbefales!
E-post:
Siw:
Kristin:
Egenandel: 1200,- inkl. lunsj, kaffe, te, frukt.
Påmeldingsfrist: 23.mars 2026
Påmeldingslink: https://zubarus.com/signup.php?eventId=5970
VELKOMMEN

